Početna Tekstovi О ВОЛ СТРИТУ

О ВОЛ СТРИТУ

272
0

О ВОЛ СТРИТУ

 

Лично сам имао прилике, био сам председник банке, да упознам неке топ-менаџере са Вол Стрита, на самом почетку деведесетих година XX столећа.

Нисам имао никакву жељу да их упознам, него у они јурили моје сараднике у Америци и Канади да се нађемо и да разговарамо о пословној сарадњи.

После неколико месеци одбијања да се лично сретнем са њима, моји сарадници су их често виђали, на наваљивање мојих директора сам пристао.

Имао сам неколико састанака са тим чувеним финанијским ајкулама са Вол Стрита.

 

Био сам са сарадницима присутан њиховим вечерњим затвореним журкама  за одабране у Њујорку, Лос Анђелесу, Лондону и Франкфурту .

Запрепашчено сам брзо напуштао те баханалије и перверзије, схватајући да ти проводи нису за нас који смо патријахално одгајани.

Одбио сам да сарађујем са таквим криминалним њушкама.

Утисак мој о њима је увек био исти – банда надрогираних разбојника, економких убица и крволочних сатаниста.

 

Пре неки дана сам нашао запис шпанског истражитеља криминалног бизниса Мигела Педрера, који пише :

 

„ У јулу 1999.године Ричард Грасо, председник Њујоршке берзе, познатије као Вол стрит, састао се у колумбијским кишним шумама са једним од руководилаца ФАРЦ /парамилитарне групације  под називом „Револуционарне оружане снаге Колумбије“, које се, кријући се иза револуционарних парола, баве трговином наркотицима/, Раулом Рејесом, који је задужен за финансирањ ФАРЦ-а.

У Грасовој пратњи је, поред начелника службе безбедности Њујоршке берзе Џејмса Еспозита и потпредседника Берзе за везе са јавношћу Алана Ива Моравана, био и мистар економије Колумбије Хуан Камило Растрепо, који је обављао и функцију преводиоац.“

 

Лепо друштво, зар не?

О чему су разговарали ови разбојници на јавним функацијама?

На конференцији за штампу Грасо је пред новинарима мирно и отворено признао да су разговарали о питањима РАЗМЕНЕ КАПИТАЛА, да је задовољан обављеним разговорима и театрално је нагласио да :

 

Морамо бити агресивни у трагању за новим тржиштима и новим могућностима.

 

О Рејесу се врло похвално изразио :

 

Упркос томе што носи камуфлажну униформу и што му о рамену виси пушка М16, прилично се добро разуме у унвестиције и тржиште капитала.“

 

Председник Њујоршке берзе је лично позвао нарко дилере да своје нарко доларе могу да пласирају на Њујоршку берзу.

 

Председник Њујоршке берзе није смео да оде на овај пут и да изјави ово што сам пренео да није имао дозволу Фамилије да посети Колумбији и склопи послове са нарко-дилерима.

 

Ево, изнео сам још један у низу доказа да се велике количине готовине из трговине дрогом пере преко Вол Стрита.

Зато сматрам да у надрогирани јапијевци са Вол Стрита бандити, разбојници, економке убице и сатанисти, који служе само интересима Фамилије.

 

Драго ми је што сам на време препознао те шпекуланте, манипулаторе и зликовце, што сам одбио било какву сарадњу са њима и  што нисам дозволио да нас увуку у своје болесне, примитивне и сатанистичке перверзије.

 

Порука онима који тргују на надуваној Берзи.

Бежите са Берзе!

 

Београд, 7535.г. цветањ